#19 RWD-4

2009-01-17

Pod wpływem relacji kolegi Ostoi postanowiłem skleić sobie RWD-4 (na RWD-5 nie liczcie, nie dam rady :-P ). Oto jego relacja: http://www.sklejmy.com/vi...der=asc&start=0 . Błędy te same, ale opowiem po swojemu:

Wręga G była za długa więc ją skróciłem i zeszlifowałem pod kątem. Po tej operacji pasowała super. Ostoja pisał że wręgi B, C, D i chyba E były za szerokie więc najpierw skleiłem taką oto wanienkę...

...z poszycia i dopiero potem wpasowałem w to szkielet:

I faktycznie niektóre wręgi były za szerokie więc zostały przycięte i zeszlifowane. W kabinie nie kombinowałem dużo i zrobiłem ją w standardzie:

Tak jak u kolegi brakowało przedniej części podłogi którą również dorobiłem. Okleiłem też resztę kadłuba:

A teraz parę błędów:

Zły dobór koloru do retuszu. Na początku próbowałem rozjaśnić czerwoną pactre białą, ale zamiast koloru pasującego do poszycia powstawał mi wstrętny różowy :evil: . Pomyślałem wtedy że trzeba to rozjaśnić żółtym, ale z braku takiego koloru zostało jak widać :-/ .

Troczę mi się poszycie do palca przykleiło na prawej stronie :-P .

Tutaj był mały błąd w wydruku i chciałem go zamalować, ale to też za dobrze nie wyszło.

 

2009-01-26

Tak więc silnik mam już gotowy, ale zanim dam zdjęcia muszę trochę ponarzekać :-P . Nic mi pasować nie chciało w tym przeklętym silniku :evil: !!! Nie dość że musiałem przycinać, docinać i dużo retuszować to jeszcze krzywo mi wyszedł. Tutaj wielki ukłony dla Ostoi który zrobił silnik pięknie.
No i moje marne wypociny:
(tu widać jak to się „mijało z celem” :lol: )
Mam już zrobione kolektory ale przykleję je na końcu żeby ich nie urwać gdy będę wklejał usterzenie i podwozie.

Skrzydełka kleiło się świetnie. Zrobiłem oddzielone i wychylone stery, a wychylone dla tego że jak chciałem je przykleić jakoś do płata to po prawej stronie powstawała mi brzydka szpara u dołu a po lewej u góry (albo jakoś tak :-P ) i chcąc to usunąć zrobiłem stery wychylone. Środkowa część płata jest od spodu malowana bo zabrakło chyba tuszu w drukarni na jej zabarwienie. Taki sam problem jest we wszystkich egzemplarzach.

Obecnie powstaje usterzenie i podwozie.

I jeszcze kilka zdjęć z przymiarką.

2009-02-02

Podwozie główne:

Większych problemów nie było, za wyjątkiem samych kół. Trochę się namęczyłem żeby je wyszlifować. Zrobienie takich cienkich kół z kartonu nie jest łatwe.
Kolektory:

Przykleiłem je wcześniej bo tak sobie pomyślałem że trudniej jednak będzie mi je wkleić jak już będę miał przyklejone skrzydło. Za proste nie wyszły ale nie jest znowu aż tak tragicznie.
I przymiarka ze skrzydłami:

Pewnie niektórzy zapytają: dla czego najpierw zrobiłem podwozie a potem biorę się za skrzydło główne i na k0ońcu za stateczniki. Otóż trochę mi kadłub wyszedł pokrzywiony i żeby wszystko jakoś wyglądało kiedy model będzie stał na półce najpierw musiałem przykleić podwozie i pasować by kadłub był w miarę pionowo. Dopiero potem do tego wszystkiego będzie ustawiany płat główny a na końcu do płata głównego statecznik poziomy i pionowy. Pozwoli mi to utrzymać jako taki pion i poziom w konstrukcji. Jak to wyjdzie w praniu się okaże.

2009-02-04

Ostatnia aktualizacja relacji. Jak widać dobiegła ona szczęśliwie do końca, co oznacza że mam już jedną relację za sobą.
Więc najpierw zdjęcia ogona i tu niestety szału nie ma :-/ . Wyszedł on jako tako; ogólnie jestem zadowolony ale mogło być lepiej:

Jakaś stopka (nie wiem jak to się fachowo nazywa :-P ):

Skrzydło. I wszystko by było cacy gdyby nie za durze miejsce na część 36 :evil: :

No i śmigiełka od Ostoji. Wielkie dzięki, są super! :-D Niestety nie będzie się ono kręcić ponieważ na samym początku nie wziąłem pod uwagę takiej opcji i teraz tego żałuję :cry: .

Zapraszam do Galerii:

  http://edipodium.like.pl/seabird/galeria-19_rwd4-p45.html